Zadaszenia basenowe

Zadaszenie basenu

Składa się z lekkiej i wytrzymałej aluminiowej konstrukcji nośnej, którą wypełnia przeszklenie wykonane z poliwęglanu. Możemy zastosować jego dwa rodzaje: poliwęglan komorowy lub lity. Całość przemiesza się na zamontowanych na ziemi prowadnicach. Gwarantują one bezpieczeństwo użytkowania przez długie lata. Poza tym umożliwiają teleskopowy charakter naszego przykrycia basenu. To znaczy poszczególne segmenty zadaszenia mieszczą się w sobie. Umożliwia to z kolei odsłonięcie basenu w dogodnym dla nas momencie.

zadaszenie basenu Cena

Zależy od trzech czynników. Pierwszym jest modle zadaszenia. Rozróżniamy dwie podstawowe linie zadaszeń. Linię zadaszeń niskich oraz wysokich. W naszej ofercie istnieje również model hybrydowego. Łączy on w sobie niską konstrukcję, która przykrywa basen oraz jeden lub dwa segmenty zadaszenia wysokiego, które służą nam za plażę.

Drugim jest szerokość basenu. Im basen szerszy tym mocniejszych segmentów potrzebujemy.

Trzecim, jest rzecz jasna długość basenu. Im basen dłuższy tym więcej segmentów potrzebujemy.

zadaszenie basenu ogrodowego

To doskonałe rozwiązanie, które od lat sprawdza się w polskim klimacie. Wydłuża sezon kąpielowy, który pod zadaszeniem trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pozwala zachować czystość w wodzie. Ogranicza koszty ogrzewania oraz ilość używanych środków chemicznych.


Zadbaj o solidne mocowane do podłoża. Każda konstrukcja jest podatna na silne podmuchy wiatru. Użyj solidnych materiałów. Zadaszenie basenu jest wystawione na działanie słońca i wody. Wysokie temperatury odpowiadają za rozciąganie się materiałów, szkoda by było by się odkształciły. Natomiast woda parująca z basenu zawiera również środki chemiczne. Mogą one zaszkodzić mniej odpornym materiałom.