Jak zrobić basen z kontenera?

Dodano: 20 lutego, 2022. Aktualizacja: 11 lipca, 2023 16:37

Jak zrobić basen z kontenera morskiego – poradnik.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak samodzielnie zrobić basen z kontenera morskiego dobrze trafiłeś! Z naszego poradnika dowiesz się ile czasu czasu ci to zajmie, jakich narzędzi potrzebujesz oraz ile to kosztuje basen z kontenera.

minimalny Całkowity czas potrzebny na realizację :

30

Days

1

Minute

Całkowity koszt:

79999

Potrzebne narzędzia:

– Zgrzewarka Leister Triac S

Potrzebne materiały?

– Kontener morski
– Zbrojona folia basenowa

Budowa basenu z Kontenera morskiego krok po kroku:

Krok 1. Zakup kontenera morskiego

Banał? Bynajmniej! Potrzeba rzetelne firmy, to znaczy takiej która dostarczy opłacony kontener. Ważne by stan faktyczny kontenera zgadzał się z ogłoszeniem i zapewniał możliwość przerobienia go na basen. Nie chcemy by podczas prac okazało się, że nasz kontener ma ukryte wady.

Krok 2. Przygotowanie miejsca pracy

Będziesz potrzebował miejsca gdzie przygotujesz swój basen. Najlepiej zadaszonego w którym zmieści się cały basen. Kontener morski i jego obróbka to praca z wysoko gatunkowa stalą. Będzie hałas.

Krok 3. Przecięcie kontenera

Potrzebujemy sprzętu, który utrzyma nam przecinany basen, tak by bezpieczni byli i ludzie przy nim pracujący i sam kontener. Rzecz jasna potrzebujemy też odpowiedniego sprzętu do cięcia stali, by raz a dobrze przepołowić kontener morski. Nie chcemy przecież kupować kolejnego.

Krok. 4 Prace ślusarskie

Musimy zmienić nas kontener w basen. Przede wszystkim wzmocnić jego górne krawędzie, by ściany wytrzymały napór wody. We wnętrzu musimy wyodrębnić miejsce na maszynownię, bez pompy i filtra basenowego nie mamy szans na utrzymanie czystej wody w basenie. Maszynownia musi być tak skonstruowana, by zajmowała jak najmniej miejsca, by schody na podest prowadzący wprost do wody znajdowały się nad nią. Rozmieszczenie oprzyrządowania oraz rur zaplanujmy tak by w naszej maszynowni zmieściły się dodatkowe sprzęty do naszego basenu: pompy atrakcji basenowych, pompa ciepła, automatyka dozowania chemii basenowej.

Krok. 5 Maszynownia serce i płuca naszego basenu

Pamiętaj, jeśli chcesz mieć pewność, że niezależnie od pogody zachowasz czysta wodę w basenie, zadbaj o profesjonalną filtrację! Aby zabezpieczyć basen musisz wyeliminować martwe strefy. Są na to 2 sposoby. Jeden z przypadku basenu skimmerowego umieścić dysze na przeciwległej ścinanie basenu, patrząc od strony skimmera. Dysza to specjalny przepust, przez który wpływa woda do basenu. Skimmer, to z kolei specjalny przyrząd służący pobieraniu wody z basenu i wstępnemu wyłapywaniu zanieczyszczeń. Drugi to zamocowanie dysz w dnie i pokryciu obrzeża rynną przelewową, do której jak nazwa wskazuje będzie przelewać się woda z basenu. Oba równie skuteczne. Innych nie ma.
Planując basen zadbaj by w zostawić sobie miejsce w maszynowni i odpowiednie długości rur do bezpiecznego podłączenia , tak byś mógł zamontować w niej dodatkowe wyposażenie, takie jak pompę ciepła lub automatykę dozującą chemią basenową.

4,7
4,7 out of 5 stars (based on 7 reviews)

1 thought on “Jak zrobić basen z kontenera morskiego?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *