polub nas na FB
obserwuj w Google+
śledź na Twitter

Rolety basenowe - zalety

BASENY WEWNĘTRZNE

Basen wewnętrzny to niemała przyjemność dla właściciela. Jego utrzymanie generuje jednak znaczne koszty. Zarówno wodę jak i pomieszczenie trzeba ogrzać. Roleta przykrywająca lustro wody ogranicza parowanie.

Ograniczając parowanie wydajemny więc mniej na ogrzewanie wody. Co równie ważne wydajemy mniej na sytemy antywilgociowe wewnątrz pomieszczenia.

Zakup żaluzji basenowej nie tylko ogranicza nam koszty ekspoatacji ale już na etapie inwestycji pozwala ograniczyć wydatki związane z zakupem kosztownych systemów grzewczych i wentylacyjnych. Można zaoszczędzić nawet do 80% kosztów zużycia energii.


BASENY ZEWNĘTRZNE

Przykrycie basenowe pozwala utrzymać wyższą temperaturę w nocy, a więc w czasie gdy tracimy ciepło.

Dzięki specjalnej pokrywie solarnej w przypadku zastosowania PANELI SOLARNYCH w ciągu dnia wykorzystujemy efekt cieplarniany do grzewania basenu. Temporara wody w basenie wzrasta od 4°C do nawet 8 °C!

Mniejsze parowanie to po prostu mniejsze straty wody. Dopuszczanie wody kosztuje, tak samo jak jej ogrzanie i uzupełnienie środków chemicznych.

Zastosowanie naszej technologii można zaoszczędzić nawet do 10. 000 litrów wody rocznie.

Żaluzja basenowa zmniejsza dostęp Słońca. Algi dla rozwoju potrzebują Słońca. By je likwidować dodajemy środki chemiczne takie jak chlor. Gdy zabierzemy im światło potrzebujemy znacznie mniej środków chemicznych. W ten sposób oszczędzamy pieniądze a nasza woda zawiera mniej chemii.

Roleta basenowa przykrywa powierzchnią wody. Jej wypornośc pozwala stanąc na niej dorosłemu człowiekowi, co pozwala uniknąć wielu tragicznych wypadków.

Mając żaluzję basenową nie musimy martwić się o bezpieczeństwo dzieci, zwierząt, ani nawet dorosłych.

Dzięki rolecie basenowej mniej zbrudzeń dostaje się do naszego basenu. Mniej czasu i środków musimy poświęcić na utrzymanie czystości.

Zanim zdecydujesz się na akup automatycznego odkurzacza do basenu zastanów się czy nie lepiej na poczatek ograniczyć dostęp nieczystości