polub nas na FB
obserwuj w Google+
śledź na Twitter

Rolety basenowe - zalety

BASENY WEWNĘTRZNE Pozwala na zużycie znacznie mniejszej ilości energii pobieranej poprzez systemy grzewcze oraz antywilgotnościowe dzięki ograniczonemu parowaniu wody wewnątrz pomieszczenia. Pozwala to na stosowanie mniejszych ilości wody w celu utrzymania jej wymaganego poziomu w basenie. Dzięki tej technologii można zaoszczędzić do 10. 000 litrów wody rocznie. Ogranicza straty ciepła w wyniku działania urządzeń wentylacyjnych oraz wydatki związane z zakupem kosztownych systemów grzewczych. Można zaoszczędzić nawet do 80% kosztów zużycia energii. BASENY ZEWNĘTRZNE Utrzymuje wyższą temperaturę wody w porze nocnej; dzięki specjalnej pokrywie solarnej temperatura wody w basenie wzrasta od 4°C do nawet 8 °C poprzez efekt cieplarniany.
Mniejsze parowanie to po prostu mniejsze straty wody.
Mniejszy dostęp Słońca utrudnia rozwój algą- prawdziwej zmorze basenu.
Stanowi doskonałe zabezpieczenie przed otwartą powierzchnią wody, co pozwala uniknąć wielu tragicznych wypadków z udziałem dzieci i zwierząt, a nawet dorosłych. Dzięki dużej wyporności pokrywa basenowa utrzymuje się na powierzchni nawet pod ciężarem osoby dorosłej.
Pozwala chronić baseny przed zabrudzeniami i liśćmi, ogranicza ilość glonów w wodzie. Zmniejsza to zapotrzebowanie i koszty zakupu środków chemicznych i potrzebę częstego czyszczenia basenu, co z kolei wpływa pozytywnie na nasze środowisko. Jednocześnie skraca to czas przygotowania użyteczności basenu na sezon letni. Pokrywa basenowa wewnątrz pomieszczenia zmniejsza wilgotność powietrza, co pozwala chronić ściany przed niepożądanymi glonami i grzybami.